Category Archives: Sport

Fitorja e Community Shield do të ndihmonte ndjekjen e Liverpoolit për Manchester City

Shumica e asaj që menaxheri i Liverpoolit tha për Community Shield, natyrisht, ishte e vërtetë. Nëse e fitoni, askujt nuk i intereson vërtet. Se David Moyes e çoi Manchester United në lavdinë e Shieldit bëri pak për të zbutur zhgënjimin

Futbolli në Palestinë: një ndjekje sportive e parë si ‘më fisnike se lufta’

Dhoma është modeste, me vetëm disa prekje shkëlqimi të nivelit të ulët, siç janë hijet e llambës dhe një tenxhere plastike me shkëlqim të kafesë. Muret janë zbukuruar me fotografi, kryesisht fotografi të Rajoub. Ai qëndron të më përshëndesë përzemërsisht,

Aston Villa nënshkruan Heaton dhe Nakamba, anësorin e Bournemouth Danjuma

“Ai ka bërë fantastikisht mirë për Burnley gjatë viteve të fundit dhe përvoja dhe njohuritë e tij për Premier League do të jenë një aset i madh për ne këtë sezon”, tha trajneri i Villas, Dean Smith i 33-vjeçarit Heaton,

Ole Gunnar Solskjær kundërshton mendjen kundër Mauricio Pochettino në provën e parë të madhe

Ai do ta thoshte këtë, apo jo? Dhe kështu do të bënte Pochettino, me shumë mundësi. Megjithatë edhe pa zhurmën e sfondit që sugjeron se menaxheri i Spurs është emri i vetëm në kuadër sa i përket Headhunters United, takimi

Vdekja misterioze e Kit Carson lë shumë pyetje pa përgjigje

E vërteta e vështirë është se viktimat e tij të supozuara mund të mos marrin kurrë përgjigjet që kërkojnë pse, në vend që të zinte vendin e tij në bankën e të akuzuarve në gjykatën e kurorës Peterborough, ai ishte

Fituesi i Willian i jep hapësirë ​​Chelsea frymëmarrjes dhe e lë Newcastle në telashe

Në një javë që sulmuesi i tyre prej 58 milionë funtesh u ofrua në huazim dhe ylli i tyre më i ndritshëm u publikua publikisht nga një prej klubeve më të mëdha të Evropës, sesi mbështetësit e Chelsea duhet të

Danny Brock mbron vendimin për të hipur në Lingfield pavarësisht bojkotit

Danny Brock, i cili ka gjashtë udhëtime të rezervuara në Lingfield Park të Mërkurën në një kartë me vetëm 17 vrapues, tha të hënën se, ndërsa ai e kupton pse disa trajnerë dhe pronarë bënë një përpjekje për bojkot të

Donald Trump përshëndet edhe një herë kampionët e futbollit në kolegj me McDonald’s

Trump tha se mund t’i kishte ofruar Dakotës së Veriut ushqim më tradicional, por, “Unë ju njoh njerëz” para se të shtonte “ne na pëlqejnë kompanitë amerikane”. Pas vizitës së Clemson doli se gati tre të katërtat e lojtarëve me

Roger Federer 100 jo jashtë por ende i uritur për arin e pakapshëm olimpik

Ai ishte gjithmonë më shumë se një tenist. Për shumicën e 22 viteve të tij si profesionist Federer ka qenë një mesia dhe rrallë një djalë i keq. Ai ka qenë imazhi shndritës i perfeksionit gati, brenda dhe jashtë fushës.

John McCririck: pundit i zjarrtë i garave me kuaj vdes 79 vjeç

Në mënyrë tipike të veshur me një kapelë deerstalker të markës tregtare dhe duke mbërthyer një cigare, stili i tij gesticulating ishte i njohur edhe për shumë prej atyre që nuk ishin të interesuar në këtë sport, për të cilin