Aston Villa nënshkruan Heaton dhe Nakamba, anësorin e Bournemouth Danjuma

“Ai ka bërë fantastikisht mirë për Burnley gjatë viteve të fundit dhe përvoja dhe njohuritë e tij për Premier League do të jenë një aset i madh për ne këtë sezon”, tha trajneri i Villas, Dean Smith i 33-vjeçarit Heaton, i cili kishte qenë kapiten i klubit të Sean Dyche në Turf Moor dhe largohet nga Burnley pas gjashtë viteve dhe 188 paraqitje. Nakamba, 25, filloi karrierën e tij evropiane me Nancy para se një magji në Vitesse Arnhem ta fitonte atë një lëvizje për të luajtur futboll në Ligën e Kampionëve me Club Brugge. “Ai është shumë i lëvizshëm, është shumë i mirë në zotërim dhe do të përshtatet me stilin tonë të lojës,” tha Smith. Dritarja e transferimit 2019 – çdo marrëveshje vere nga pesë ligat më të mira të Evropës Lexo më shumë

Ndërkohë, Bournemouth ka përfundoi një nënshkrim të katërt të verës, duke sjellë anësorin ndërkombëtar Hollandez Arnaut Danjuma, gjithashtu nga Club Brugge, i cili ndjek arritjet e Lloyd Kelly, Jack Stacey dhe Philip Billing në skuadrën e Eddie Howe.Facebook Twitter Pinterest Aston Villa zbulon Nakamba të Mrekullueshme, nënshkrimin e tyre të 13-të. Fotografitë: Neville Williams / Aston Villa FC përmes Getty Images

Danjuma erdhi në radhët e PSV Eindhoven, vetëm për të përfunduar në Belgjikë përmes një magji në anën e Eredivisie NEC Nijmegen. “Ardhja në Bournemouth është një hap me të vërtetë i mirë për mua,” tha 22-vjeçari për faqen e klubit. “Premier League është një vend i shkëlqyeshëm për të luajtur futbollin tuaj, veçanërisht në një klub si ky.Mendoj se mënyra se si luan skuadra i përshtatet stilit tim, më pëlqen të sulmoj dhe mezi pres të filloj. ” Ardhja e anësorit rrit opsionet sulmuese të Howe me David Brooks të përjashtuara për deri në tre muaj.

Diku tjetër, portieri i Newcastle Freddie Woodman është bashkuar me Swansea në huazim pasi nënshkroi një zgjatje të kontratës deri në 2021, ndërsa dy lojtarë janë larguar nga Chelsea . Mesfushori Kasey Palmer ka nënshkruar për Bristol City në një marrëveshje të përhershme, ndërsa mbrojtësi Dujon Sterling është bashkuar me Wigan në huazim.